Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dubbo se může pochlubit významnou koloniální minulostí

V západní části australského Nového Jižního Walesu se rozkládá téměř 40 tisícové Dubbo, které je správním střediskem oblasti. Jako první tuto krajinu objevil cestovatel John Oxley v roce 1817. Od té doby se v těchto místech začalo rozrůstat venkovské centrum, poskytující řadu potravin a zemědělských produktů.

Zdejší půda je velmi úrodná, břehy řeky Macquarie poskytují dostatek vláhy i v jinak velmi suchých létech.  Typickou tváří australského vnitrozemí je totiž jinak jen prašná a vyprahlá krajina. V okolí Dubbo se však každoročně podaří vypěstovat zemědělské produkty v hodnotě 45 milionů australských dolarů.


Foto: nádraží v Dubbo  Autor: OZinOH

Dubbo se může pochlubit významnou koloniální minulostí a dobovou architekturou. K těm nejzajímavějším stavbám patří budova Dubbo Museum pocházející z roku 1876, která má krásně dekorovaný strop a cedrové schodiště. K vidění je zde také italizovaný soudní dvůr z roku 1890 a Macquarie Chambers z roku 1884 s toskánskými sloupy a terakotovými obkládačkami.


Foto: krajina v okolí města    Autor: Tim Keegan

Za návštěvu jistě stojí také stará věznice Old Dubbo Gaol, kde si návštěvníci mohou vyslechnout tragický příběh Jackyho Underwooda. Underwood byl australský domorodec, který byl oběšen za účast v masakru Breelong v roce 1900. Tehdy bylo zabito jedenáct bílých osadníků. Vězňové z Old Dubbo Gaol se stali předlohou pro postavy románu „Robbery Under Arms“, který v roce 1888 napsal dubbský soudce Rolf Boldrewood. Román pojednával o dobrodružstvích banditů z buše.

Nejpopulárnější atrakcí v Dubbo je však bezesporu Western Plains Zoo, která je situovaná asi 5 km od města. Tato zoologická zahrada je zaměřená na chov ohrožených druhů a návštěvníci se v ní mohou seznámit s více než tisícovkou vzácných exotických zvířat. Zajímavostí této zahrady je také fakt, že zvířata jsou chována ve volné přírodě, nikoliv v kleci či pavilonu.

- jap -

Předchozí články z Austrálie:
Port Arthur
Gibraltar Range National Park
Albany
Za klokany na Kangaroo Island
Lakefield National Park

Článek byl zobrazen 1 936 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA