Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mudgee, město vína a zlata

Několik hodin jízdy od Sydney se v Novém Jižním Walesu rozkládá 8 a půl tisícové městečko Mudgee, které je plné nádherných zahrad a velkolepých domů. O mnohé z nich pečuje dokonce památkový ústav.

Město leží na březích řeky Cudgegong. V místech, kde se rozkládá dnešní Mudgee, se jako první usadil William Lawson, který v jeho okolí roku 1821 objevil rozlehlé pastviny. V roce 1824 měl již architekt Robert Hoddle vypracován plán na výstavbu města. Návrh s pravoúhlou sítí ulic se setkal s takovým úspěchem, že jej nakonec architekt použil ještě i o 14 let později, při výstavbě Melbourne.

Mudgee se dnes může pochlubit několika historickými objekty, jako je třeba Regent Theatre v Church Street. Dále jsou zde k vidění četné kostely, banky a veřejné budovy, z nichž ty nejkrásnější najdete v Market Street. Zajímavé je taktéž železniční nádraží a nově zrekonstruovaný West End Hotel, kde v současnosti sídlí vynikající Colonial Inn Museum.


Autor: Des Paroz

Okolí Mudgee se proslavilo vinicemi a vinařskými slavnostmi, jako je například Mudgee Wine Festival, který se koná každoročně v září. Zdejší kraj je známý také díky různým lahůdkám, jako jsou například sladkovodní raci yamy, pstruzi, jehněčí maso, broskve a chřest. Jednomu farmáři z Mudgee se dokonce podařilo vypěstovat nový druh ovoce, jakéhosi křížence broskve se švestkou.


Autor: Roger Allison-Jones

V 50. a 60. letech 19. století bylo jižně od Mudgee objeveno zlato, což odstartovalo zlatou horečku v tomto kraji. Lidé sem přijížděli s vidinou rychlého zbohatnutí. Ve vesnicích nedaleko Mudgee žilo v té době okolo 20 tisíc zlatokopů. Poté, co zlatá horečka opadla, tito lidé vesnice opustili a stala se z nich města duchů. V současnosti jsou tato místa zařazena mezi historické lokality. Rýžování zlata dnes patří jen mezi oblíbené aktivity turistů.

- jap -

Předchozí články z Austrálie:
Ceduna
Dubbo
Port Arthur
Gibraltar Range National Park
Albany

Článek byl zobrazen 2 171 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA