Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dubbo se může pochlubit významnou koloniální minulostí

V západní části australského Nového Jižního Walesu se rozkládá téměř 40 tisícové Dubbo, které je správním střediskem oblasti. Jako první tuto krajinu objevil cestovatel John Oxley v roce 1817. Od té doby se v těchto místech začalo rozrůstat venkovské centrum, poskytující řadu potravin a zemědělských produktů.

Zdejší půda je velmi úrodná, břehy řeky Macquarie poskytují dostatek vláhy i v jinak velmi suchých létech.  Typickou tváří australského vnitrozemí je totiž jinak jen prašná a vyprahlá krajina. V okolí Dubbo se však každoročně podaří vypěstovat zemědělské produkty v hodnotě 45 milionů australských dolarů.


Foto: nádraží v Dubbo  Autor: OZinOH

Dubbo se může pochlubit významnou koloniální minulostí a dobovou architekturou. K těm nejzajímavějším stavbám patří budova Dubbo Museum pocházející z roku 1876, která má krásně dekorovaný strop a cedrové schodiště. K vidění je zde také italizovaný soudní dvůr z roku 1890 a Macquarie Chambers z roku 1884 s toskánskými sloupy a terakotovými obkládačkami.


Foto: krajina v okolí města    Autor: Tim Keegan

Za návštěvu jistě stojí také stará věznice Old Dubbo Gaol, kde si návštěvníci mohou vyslechnout tragický příběh Jackyho Underwooda. Underwood byl australský domorodec, který byl oběšen za účast v masakru Breelong v roce 1900. Tehdy bylo zabito jedenáct bílých osadníků. Vězňové z Old Dubbo Gaol se stali předlohou pro postavy románu „Robbery Under Arms“, který v roce 1888 napsal dubbský soudce Rolf Boldrewood. Román pojednával o dobrodružstvích banditů z buše.

Nejpopulárnější atrakcí v Dubbo je však bezesporu Western Plains Zoo, která je situovaná asi 5 km od města. Tato zoologická zahrada je zaměřená na chov ohrožených druhů a návštěvníci se v ní mohou seznámit s více než tisícovkou vzácných exotických zvířat. Zajímavostí této zahrady je také fakt, že zvířata jsou chována ve volné přírodě, nikoliv v kleci či pavilonu.

- jap -

Předchozí články z Austrálie:
Port Arthur
Gibraltar Range National Park
Albany
Za klokany na Kangaroo Island
Lakefield National Park

Článek byl zobrazen 2 936 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA