Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Austrálie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Austrálie.

Tři sestry ukryté v Modrých horách

Tři sestry ukryté v Modrých horách

Součástí australského Velkého předělového pohoří jsou Modré hory, které byly pojmenovány podle charakteristického modrého oparu, do něhož jsou téměř neustále zahaleny. Tento opar vzniká vypařováním olejů z listů eukalyptu. Modré hory tak kromě spousty přírodních krás lákají i na svěží provoněný vzduch.

celý článek

 

Sněžné hory

Sněžné hory

Na jihu Austrálie se ve státě Nový jižní Wales rozkládá mohutné pohoří Sněžné hory táhnoucí se v délce cca 500 kilometrů mezi městy Canberra a Victoria. Součástí tohoto pohoří starého 250 milionů let je také nejvyšší hora australského kontinentu – Mount Kosciuszko tyčící se do výšky 2228 metrů nad mořem.

celý článek

 

Panské sídlo Rippon Lea v Melbourne

Panské sídlo Rippon Lea v Melbourne

Významnou a hojně navštěvovanou památkou v australském Melbourne je panské sídlo Rippon Lea, které bylo postaveno v roce 1868 a dnes je zapsáno na seznamu národních kulturních památek země. Sídlo, které je dílem architekta Josepha Reeda obklopují nádherné francouzské zahrady.

celý článek

 

Old Melbourne Gaol, věznice jako turistická atrakce

Old Melbourne Gaol, věznice jako turistická atrakce

Jestliže se někdy ocitnete v hlavním městě australského státu Victoria a budete mít chvilku volného času, neměli byste vynechat návštěvu melbournské věznice The Old Melbourne Gaol. Jde o nejstarší vězení postavené v tomto státě, které bylo v roce 2009 dokonce oceněno jako nejlepší turistická atrakce Melbourne.

celý článek

 

Whitehaven Beach vám vypálí zrak – nejhezčí pláže světa

Whitehaven Beach vám vypálí zrak – nejhezčí pláže světa

Možná jste toho již hodně procestovali, viděli spoustu krásných míst a myslíte si, že vás příroda už ničím nemůže překvapit. Ale omyl! Při pohledu na australskou pláž Whitehaven Beach zůstávají i otřelí cestovatelé stát s otevřenou pusou. Je proslulá neuvěřitelně bělostným pískem a podle řady zdrojů je nejbělostnější a také nejkrásnější pláží na světě.

celý článek

 

Wineglass Bay patří mezi 10 nejhezčích pláží světa

Wineglass Bay patří mezi 10 nejhezčích pláží světa

Jedním z nejnavštěvovanějších národních parků Tasmánie je Freycinet National Park rozkládající se na poloostrově Freycinet na východním pobřeží tohoto jedinečného australského ostrova. Obliba národního parku je dána jeho nádhernou nedotčenou přírodou. Mezi největší lákadla však patří pláž Wineglass Bay, která je jednou z deseti nejkrásnějších pláží světa.

celý článek

 

Vydejte se na work and study do země hobitů, nebo za klokany

Vydejte se na work and study do země hobitů, nebo za klokany

Dešti zrovna moc neholdujete. Takže jezdit do Anglie považujete spíš za holý nerozum. Už jste navíc pravděpodobně jedli i lepší věci než fish and chips. Spojené státy přeplněné lidmi? Nic pro vás. Tak kam? Chcete-li se naučit anglicky, vezměte to trochu dál: Vyrazíme k protinožcům. Bude se vám tam líbit totiž hned dvojnásobně.

celý článek

 

Cooktown, místo kde přistál James Cook

Cooktown, místo kde přistál James Cook

Na severu australského státu Queensland se rozkládá asi 2 tisícové městečko Cooktown, které bylo údajně prvním místem na australském kontinentu, kde přistál – i když nechtěně, důstojník britského královského válečného námořnictva a slavný mořeplavec James Cook se svou lodí Endeavour. Dodnes tak nese město jeho jméno.

celý článek

 

Canberra - tady mrakodrapy nehledejte

Canberra - tady mrakodrapy nehledejte

Dnes se ani nechce věřit, že se v místech současné australské metropole Canberry, dříve nacházela jen malá ovčí farma. Původní poklidná venkovská atmosféra však hlavnímu městu zůstala. Přestože dnes se svým necelým půl milionem obyvatel představuje jedno z největších měst Austrálie, nenajdete zde mrakodrapy ani typický dopravní chaos.

celý článek

 

Fremantle - bohatá historie a nádherné pláže

Fremantle - bohatá historie a nádherné pláže

Fremantle, nazývaný místními „Freo“ je jedním z nejstarobylejších měst v Západní Austrálii. Leží poblíž Perthu a je významným kulturním centrem plným krásných koloniálních budov a také stavitelských pokladů z období zlaté horečky. Toto malebné město láká návštěvníky jak na svou bohatou historii, moderní současnost, tak i na nádherné pláže Indického oceánu.

celý článek

 

Melbourne – sportovní areály

Melbourne – sportovní areály

Australské město Melbourne je známé nejen svou unikátní architekturou, ale také skvělými možnostmi zábavy a sportovního vyžití. Každoročně se zde koná nespočet sportovních událostí, z nichž nejznámější jsou Melbourne Cup či Australian Tennis Open. Pro tyto akce bylo třeba vystavět řadu kvalitních hřišť, sportovišť a stadionů.

celý článek

 

Alice Springs, město obklopené pouští

Alice Springs, město obklopené pouští

V australském Severním teritoriu, v takzvaném Rudém vnitrozemí, se rozkládá město Alice Springs, jehož historie se datuje do 70. let 19. století, kdy byla v těchto končinách vybudována stanice transkontinentální telegrafní linky. Město leží téměř uprostřed Austrálie a kolem dokola je obklopeno pouští.

celý článek

 
1 2 3 4 5
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA