Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port Lincoln, město tuňáků

Tuňáci jsou součástí každodenního života většiny zdejších obyvatel. Počátek jejich výlovu lidé oslavují každoročně v lednu, během Tunamara Festivalu. K němu patří průvody, koncerty a dokonce soutěže v obracení tuňáků. Velké oblibě se v Port Lincoln těší rybaření a také jachting. Ti odvážnější cestovatelé se mohou zúčastnit plavby k Dangerous Reef vzdálenému 31 km od pobřeží. Jde o turistickou atrakci a adrenalinový zážitek, při kterém vám bude tuhnout krev v žilách. Lidé si s potápěčským vybavením vlezou do velké klece, která se s nimi posléze ponoří do vody, a poté již mohou pozorovat z bezprostřední blízkosti člověku nebezpečné velké žraloky bílé.


Autor: ccdoh1

V blízkosti Port Lincolnu se nachází několik zajímavých míst a pozoruhodných objektů. Například uprostřed zálivu Boston Bay leží ostrov Boston Island, na němž je ovčí farma a deskový domek pocházející z roku 1842. Jižně od města se nachází Mikkira Station pocházející taktéž z roku 1842, což je jedna z nejstarších ovčích farem v zemi. Dnes je vyhledávaná spíše jako skvělé místo pro piknik nebo táboření. Prohlédnout si zde můžete zrekonstruovaný domek jednoho z prvních průkopníků a také kolonii koal.


Autor: Feral Arts

Asi 40 km na sever od Port Lincolnu narazíte na městečko Koppio Hills, v němž stojí za návštěvu zemědělské muzeum Koppio Smithy Museum. K muzeu patří i roubenka z roku 1890 a o 13 let mladší kovárna, která návštěvníkům přibližuje tvrdé podmínky tehdejších průkopníků. Pokud byste se vydali z Port Lincolnu směrem na jih, po pouhých 20 kilometrech byste dorazili do Lincoln National Parku, pro nějž jsou typická skaliska, chráněné zátoky, písečné pláže i vysoké útesy. Národní park je domovem pro mnoho druhů ptáků, běžně se zde můžete setkat s emu a pestrobarevnými papoušky. Na pobřeží se pak vyskytuje orlovec říční a mořský orel. Na západ od parku se rozkládá Whalers Way, pobřeží s jednou z nejpůsobivějších pobřežních scenérií v Austrálii. Tato oblast je však soukromým územím a vstup na ni je možný pouze s povolením informačního střediska.

- jap -

Předchozí články z Austrálie:
Kakadu National Park
Mudgee
Ceduna
Dubbo
Port Arthur

Článek byl zobrazen 2 144 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA