Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gibraltar Range National Park

Na jihovýchodě australského kontinentu se rozkládá region Nový Jižní Wales, kde se kromě hlavního a největšího města nachází také nejvyšší hora Austrálie, spousta krásných pohoří a zajímavých národních parků. Jedním z nich je i Gibraltar Range National Park, jež proslul gigantickými skalními věžemi.

Národní park Gibraltar Range se rozprostírá 70 km směrem na východ od městečka Glen Innes. Jeho nejvýraznějším prvkem jsou majestátní skalní věže tyčící se do výšky až 1200 metrů nad mořem. Jsou obklopeny vřesovišti a bažinami.  Nejvhodnější dobou pro návštěvu tohoto parku je léto, protože v té době kvetou Telopea speciosissima a Blandfordia nobilis. Park protínají kvalitní značené turistické stezky nejrůznějších délek a náročností a najdete zde i dobře vybavené kempy.

S Gibraltar Range National Park sousedí  Washpool National Park a oba spojuje 40 kilometrů dlouhá historická stezka. Jelikož je příroda parku Washpool naprosto nedotčená, je přístupná pouze zkušeným vyznavačům pěší turistiky, kteří se dokážou orientovat v krajině a zvládají náročnější terén.

Městečko Glen Innes společně s okolními vesnicemi Ben Lomond, Glencoe a Shannon Vale tvoří kraj, kterému se říká australská „Keltská země“. V roce 1852 ji totiž osídlili Skotové, Walesané, Irové a imigranti z Cornwallu. Kulturní dědictví tohoto kraje si místní každoročně první víkend v květnu připomínají na Australian Celtic Festivalu. Monolity Standing Stones nedaleko Glen Innes v té době ztělesňují památník uctívající všechny keltské usedlíky.

Hlavním průmyslovým odvětvím tohoto kraje je odpradávna těžba safírů. Pokud chcete zkusit štěstí, můžete se vydat hledat safíry či jiné drahokamy, jako třeba topas, granát či beryl. Největší pravděpodobnost, že něco najdete, je u hornických vesniček Emmaville a Torrington. V Glen Illes se pravidelně v září koná trh s drahými kameny a minerály.

- jap -
Foto:
Michael Dawes

Předchozí články z Austrálie:
Albany
Za klokany na Kangaroo Island
Lakefield National Park
Perth - ekonomický ráj Západní Austrálie
Národní park Ku-Ring-Gai

Článek byl zobrazen 3 200 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA