Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gosford je oblíbené rekreační středisko

V australském regionu Nový Jižní Wales najdete město Gosford, které je považováno za oblíbené rekreační středisko oblasti zvané Central Coast. Je také skvělým výchozím bodem pro četné výlety do okolí.

Původně bylo na zdejším pobřeží rozeseto několik menších vesniček, které nakonec splynuly do souvislého přímořského předměstí, které se táhne na jih až k Ku-ring-gai Chase National Parku. Samotný Gosford se rozkládá na klidném severním břehu Brisbane Waters a je domovem pro 154 tisíc obyvatel. Město leží v místě, které je ideální pro plachtění a k dalším rekreačním sportům. Nedaleké zátoky jsou známé poměrně silným příbojem, ale také křišťálově čistými lagunami a písečnými plážemi. Těch je zde tolik, že i přes neustále rostoucí zájem ze strany turistů, zde pro sebe vždy najdete volné místečko. Nejtěsněji zde bývá samozřejmě na vrcholu sezóny.


Foto: pelikáni v Gosfordu   Autor: B1SHOP

Nedaleko Gosfordu můžete navštívit Australian Rainforest Sanctuary. Rozprostírá se v údolí s deštným lesem subtropického a tropického pásma. Tady je možné pořádat nádherné procházky lesem. Najdete zde také místa vyhrazená pro piknik, prostory pro grilování, četná hřiště i malý kiosek s občerstvením. Domovem mnoha druhů plazů, včetně krokodýlů, varanů obrovských, hadů a mnoha dalších je pak Australian Reptile Park.

V okolí města se rozkládá několik zajímavých národních parků, které rozhodně stojí za to navštívit. Doporučit lze Bulgandry Aboriginal Site v Brisbane Waters National Parku. Tam uvidíte krásně zachovalou skalní galerii s rytinami lidských a zvířecích postav, z nichž mnohé jsou staré tisíce let. ¨

- jap -

Předchozí články z Austrálie:
Rockhampton
Port Lincoln
Kakadu National Park
Mudgee
Ceduna

Článek byl zobrazen 3 019 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA