Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port Lincoln, město tuňáků

Tuňáci jsou součástí každodenního života většiny zdejších obyvatel. Počátek jejich výlovu lidé oslavují každoročně v lednu, během Tunamara Festivalu. K němu patří průvody, koncerty a dokonce soutěže v obracení tuňáků. Velké oblibě se v Port Lincoln těší rybaření a také jachting. Ti odvážnější cestovatelé se mohou zúčastnit plavby k Dangerous Reef vzdálenému 31 km od pobřeží. Jde o turistickou atrakci a adrenalinový zážitek, při kterém vám bude tuhnout krev v žilách. Lidé si s potápěčským vybavením vlezou do velké klece, která se s nimi posléze ponoří do vody, a poté již mohou pozorovat z bezprostřední blízkosti člověku nebezpečné velké žraloky bílé.


Autor: ccdoh1

V blízkosti Port Lincolnu se nachází několik zajímavých míst a pozoruhodných objektů. Například uprostřed zálivu Boston Bay leží ostrov Boston Island, na němž je ovčí farma a deskový domek pocházející z roku 1842. Jižně od města se nachází Mikkira Station pocházející taktéž z roku 1842, což je jedna z nejstarších ovčích farem v zemi. Dnes je vyhledávaná spíše jako skvělé místo pro piknik nebo táboření. Prohlédnout si zde můžete zrekonstruovaný domek jednoho z prvních průkopníků a také kolonii koal.


Autor: Feral Arts

Asi 40 km na sever od Port Lincolnu narazíte na městečko Koppio Hills, v němž stojí za návštěvu zemědělské muzeum Koppio Smithy Museum. K muzeu patří i roubenka z roku 1890 a o 13 let mladší kovárna, která návštěvníkům přibližuje tvrdé podmínky tehdejších průkopníků. Pokud byste se vydali z Port Lincolnu směrem na jih, po pouhých 20 kilometrech byste dorazili do Lincoln National Parku, pro nějž jsou typická skaliska, chráněné zátoky, písečné pláže i vysoké útesy. Národní park je domovem pro mnoho druhů ptáků, běžně se zde můžete setkat s emu a pestrobarevnými papoušky. Na pobřeží se pak vyskytuje orlovec říční a mořský orel. Na západ od parku se rozkládá Whalers Way, pobřeží s jednou z nejpůsobivějších pobřežních scenérií v Austrálii. Tato oblast je však soukromým územím a vstup na ni je možný pouze s povolením informačního střediska.

- jap -

Předchozí články z Austrálie:
Kakadu National Park
Mudgee
Ceduna
Dubbo
Port Arthur

Článek byl zobrazen 3 065 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Zájezdy Austrálie

Zájezdy do AustrálieZažijte autentickou Austrálii. Nabízíme profesionální servis bez kompromisů a osobní přístup. Zájezdy do Austrálie jsou naší dlouhodobou specializací.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Austrálie.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Austrálie. Najdete zde články, fotografie a nabídku poznávacích zájezdů k protinožcům.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA